• Voulon Accountants
    InVra Plus
    makelaar nu
    Tegelzetbedrijf Dijk
  • DynamicFit Gieten
  • Boutique La Vie
    Hoiting Transport
    Orel
    Namaco
  • O&Ki Kindercentrum
    Grolsch 0.0
    Nedaplast
    SelectiefWerkt
  • Nanninga
    Style Hairprofessionals
    Autobedrijf Rob Boerema
    perdon fysiotherapie
  • Bust Hoveniers
    De Groot zonwering
    Wijnand Keukens
    Zelfpro
  • Plus
    Box14
    sportcafe de Goorns
    De Klok Dranken
  • Aanhuis
    JJ Administratie- & Adviesbureau
    Jumbo Abbas
    Mijn Makelaar Meertens

Halve finale poule I: Stadskanaal en VAKO door

Gepubliceerd op:

De derde halve finalepoule was een stuk minder spannend dan de eerste twee. Al snel was duidelijk dat Stadskanaal en VAKO zouden doorgaan naar de finalepoule, op zaterdag 3 januari. Titelverdediger Valthermond kon geen potten breken en eindigde teleurstellend als vierde. Ook VKW en Gasselternijveen werden uitgeschakeld. De avond begon spectaculair met een 6-4 overwinning van VKW op titelverdediger Valthermond, na een 0-3 tussenstand. Het in groten getale toegestroomde publiek vermaakte zich kostelijk tijdens dit schuttersfestijn. Grote man deze wedstrijd was Westerborker Jort Weggemans, door vier keer te scoren. Extra tegenvaller voor de Mondkers was de rode kaart die doelman Marco Filips ontving. Ver voor zijn doel staand probeerde een VKW'er hem te verschalken door over hem heen te schieten. Filips sloeg de bal buiten het doelgebied weg, waardoor hij een doelpunt voorkwam. Doordat Filips door de rode kaart twee wedstrijden was geschorst moest Valthermond het toernooi vervolgen met een invaller-doelman.
In een kwalitatief hoogstaande tweede wedstrijd van de avond won Stadskanaal met 3-1 van VAKO. Nadat Denny Feiken de Knoalsters op voorsprong had gezet, scoorde Patrick Steenbergen de gelijkmaker. Vervolgens besliste Stadskanaal de wedstrijd door goals van Robert Oosting en Sten Vos.
Gasselternijveen was in de eerste ronde poulewinnaar, maar kon dat onverwachte succesje deze avond geen passend vervolg geven. Tegen VKW werd nog wel met 1-1 gelijkgespeeld (doelpunt Frank Pals), maar tegen Stadskanaal (1-6) en Valthermond (1-3) kwam het geroutineerde team uit Nieveen er niet aan te pas.
Nadat Valthermond met 5-1 van VAKO had verloren (met twee goals van zowel Patrick Zwiggelaar als Dennis Wollerich), was hun uitschakeling al bijna een feit. In de volgende wedstrijd werd nog wel gewonnen van Gasselternijveen, maar dat mocht niet baten.
De belangrijke wedstrijd om de tweede plaats, tussen VKW en VAKO, werd met ruime cijfers gewonnen door de mannen uit Vries. Patrick Zwiggelaar (3x) en Marcel Kuiper (2x) zorgden voor een fraaie 5-0 overwinning, waarmee plaatsing voor de finaleavond al bijna zeker was. VKW had nog een theroretisch kansje, maar dan moesten ze zelf winnen van Stadskanaal en VAKO zou moeten verliezen van Gasselternijveen. Beide wedstrijden kenden echter een ander resultaat. De Börkers verloren met 4-0 van Stadskanaal, dat van alle halve finalisten samen met SC Emmeloord de meeste indruk heeft gemaakt. Opvallend deze avond was het grote aantal doelpunten van 53.
De topscorers van de avond waren Patrick Zwiggelaar (VAKO) en Robert Oosting (Stadskanaal), met zes treffers. Voor de uitslagen, de eindstand en het programma van de finaleavond klik hier.

Wilt u lid worden van onze voetbalvereniging?

Nieuwe leden (spelend of steunend) kunnen zich aanmelden door een aanmeldingsformulier in te leveren.

Download aanmeldingformulier