Gieten C1 overklast LEO C1 in tweede helft
Gieten C1 heeft uitstekende zaken gedaan door de uitwedstrijd tegen LEO C1 uit Loon met 0-4 te winnen. Door dit resultaat en door het puntverlies van naaste concurrenten staat C1 nu op de 3e plaats van de ranglijst.
Gieten C1 miste door de meivakantie de spelers Lars Joel en Thorsten Schuiling. Max Kamminga van D1 was een uitstekende vervanger. Ook vaste assistent scheidsrechter Henk Rijnberg was afwezig. Hij werd in de eerste helft vervangen door Willem Rijnberg en in de tweede helft door de aanwezige Peter Thijs(daarvoor dank!).
De omstandigheden in Loon waren prima. Mooi weer, een prima grasmat en een uitstekende scheidsrechter. Voor C1 zijn door de nederlagen van de afgelopen weken de eerste twee plaatsen onbereikbaar geworden. Doelstelling is nu de derde plaats in deze sterke competitie in de 1e klasse. Een doelstelling die ook de tegenstander LEO C1 heeft. Kortom een wedstrijd met belangen.
Beide tegenstanders begonnen scherp aan de wedstrijd, zonder dat er in de beginfase veel kansen werden gecreëerd. Gieten C1 had een licht veldoverwicht, maar counters van de thuisploeg waren regelmatig gevaarlijk, waardoor de verdedigers Rick Rijnberg, Charles Ndayizege, Roan Schulting en Gudo Rietman attent moesten blijven. Ook de na een schorsing teruggekeerde keeper Pim Roks moest een aantal keren reddend optreden.
Gieten C1 had in de eerste helft een aantal gevaarlijke afstandschoten die echter allemaal naast of over gingen. Vlak voor het rustsignaal kreeg C1 nog een corner. Die werd uitstekend genomen door Stan Reugebrink en hard, maar net naast gekopt, door laatste man en aanvoerder Rick Rijnberg. Door beide ploegen werd er in de eerste helft hard gewerkt, maar gescoord werd er niet, zodat de ruststand 0-0 was.
In de rust zei coach Nico Rietman dat er geprobeerd moest worden om wat meer druk op de af en toe onzekere verdediging van LEO te zetten, proberen door te jagen en het spel wat breder te houden. In de rust werd Tim Rijnberg vervangen door Arno Dijkstra die in de eerste helft zelf was vervangen door Max Kamminga.
De boodschap van Nico Rietman werd door de spelers van Gieten C1 in de tweede helft goed opgepakt. De tegenstander uit Loon werd direct onder druk gezet en via goede combinaties werden er steeds meer kansen gecreëerd. De middenvelders Patrick Veldman, de uitstekend ingevallen Max Kamminga en Stan Reugebrink kregen steeds meer grip op het spel waardoor de voorhoede spelers Stein Rietman, Arno Dijkstra en de snelle Brian Huizenga steeds vaker bereikt werden. In deze fase waren er goede kansen voor Stein Rietman en Patrick Veldman.
In de 20e minuut werd de licht geblesseerde Stein Rietman vervangen door Tim Rijnberg. In de 23e minuut een uitstekende pass van dezelfde Tim Rijnberg op Brian Huizenga. Die knokte zich langs zijn tegenstander en scoorde beheerst de 0-1. Even twijfel of het doelpunt goedgekeurd zou worden, maar de scheidsrechter zag geen overtreding in de actie van Brian.
Voor C1 werkte dit doelpunt bevrijdend. Tegenstander LEO werd nog verder onder druk gezet en kwam zelf amper meer aan aanvallen toe, waardoor keeper Pim Roks een rustige tweede helft had. Dit kwam mede door het uitstekende verdedigende werk van Gudo Rietman, Rick Rijnberg, Charles Ndayizege en Roan Schulting die naast het verdedigen ook steeds meer aan het opbouwen van de aanvallen toekwamen.
In de 26e minuut wederom een fraaie assist van Tim Rijnberg op Brian Huizenga en wederom scoorde Brian beheerst: 0-2. Weer 3 minuten later een afstandschot van middenvelder Patrick Veldman. De bal leek houdbaar, maar een graspolletje deed de bal van richting veranderen: 0-3. In de 32e minuut wederom een pass van Tim Rijnberg. Deze keer op Stan Reugebrink. Die leek te gaan scoren, maar deze keer een prima redding van de keeper van LEO.
Een minuut later een prachtige 1-2 combinatie tussen Tim Rijnberg en Patrick Veldman, die hard door Tim Rijnberg werd binnengeschoten: 0-4. In de laatste minuut nog een publiekswissel voor de prima spelende Brian Huizenga. Hij werd vervangen door Stein Rietman. De stand veranderde niet meer. Eindstand 0-4 in het voordeel van Gieten C1.
Terugkijkend op de wedstrijd was het voor Gieten C1 een redelijke eerste helft, maar vooral een bijzondere goede tweede helft waarin uitstekend werd gevoetbald, met goede combinaties, gedisciplineerd en met veel inzet. De overwinning op naaste concurrent LEO C1 was verdiend. Ook complimenten aan de ploeg uit Loon die ook met veel inzet en een sportieve wedstrijd speelde.
Gieten C1 heeft nu de derde plaats van LEO C1 overgenomen, maar volgende week wederom een wedstrijd tegen een naaste concurrent. Dan thuis de derby tegen Rolder Boys C1. Aanvang 11.00 uur.





























