Gieten 2 sleept een verdiend gelijkspel uit het vuur.
Na een paar goede wedstrijden in de beker waarin Gieten 2 twee overtuigende overwinningen boekte en één nederlaag waarin ook sterk werd gevoetbald was het dan eindelijk zo ver. Het begin van de competitie!Na een fantastische tweede seizoenshelft van vorig seizoen wist Gieten 2, na 2 moeilijke nacompetitie-wedstrijden te promoveren naar de 1ste klasse.
De eerste competitie wedstrijd werd gespeeld tegen het ervaren eerste klasse team Stadspark 2.
Stipt om 10 uur werd er op het mooie nieuwe kunstgrasveld afgetrapt. In het begin van de wedstrijd was het vooral Gieten dat veel in balbezit en door zorgvuldig voetbal tot een aantal schot kansen kwam via Frank Posthumus en Bas Alting. Maar verder wisten beide teams in het eerste halfuur niet voor gevaar te zorgen. Dat kwam mede door de goed opgestelde verdediging van beide partijen. De wedstrijd leek alleen opengebroken te kunnen worden door persoonlijke fouten en dat gebeurde helaas ook. Door een foute keuze bij een inworp werd het meteen door de aanval van Stadspark afgestraft, 0-1.
Een paar minuten later een afgeslagen bal, wordt opnieuw ingebracht en door niet oplettendheid werd de bal in het doel gekopt, 0-2. Dat was tevens ook de ruststand.
In de rust werden er een aantal dingen omgezet en we gingen er weer in geloven. Gieten ging 4-4-2 voetballen en er vond een wissel plaats. Kerwin Tappel kwam er bij die de geblesseerde Jort moest vervangen. Daardoor kwam er wel wat snelheid en dreiging bij voorin. Door die aanpassingen ging het vanaf het begin in de tweede helft een stuk makkelijker en beter. Er was snel druk op de bal en we konden makkelijker de ruimtes vinden in de hoeken waar de spitsen en/of de linker/rechter middenvelder in konden duiken. Er werd wat sneller de diepe bal gehanteerd en dat betaalde zich goed uit. Na een goede bal van achteruit kwam Bas Alting alleen voor de keeper en door goed zijn lichaam te gebruiken had hij hem goed liggen en schoof hij de 1-2 binnen! Keurige goal.
Na de goal houden we druk op de tegenstander en creëren we een aantal kansen waaronder Elmar Naber die helaas een 1 op 1 met de keeper mist, die de keeper goed pakt en Bas die bijna op geheel dezelfde wijze de bal weer alleen voor de keeper heeft maar dit keer niet voor een doelpunt kan zorgen.
Het belooft veel goeds en het lijkt er op dat de gelijkmaker niet uit kan blijven. Maar op dat moment kan de linksback van Stadspark op merkwaardige wijze het hele middenveld op dribbelen en de buitenspeler wegsteken, die onze linksback uitspeelt en de bal teruglegt op de 5 meter waar de spits hem makkelijk in kan tikken, 1-3. Dat is een harde ketser voor Gieten 2. Maar ze houden geloof en blijven hetzelfde doen als dat ze de hele tweede helft al deden.
Er komen weer kansen en een kwartier voor tijd komt Bas Alting in balbezit in de zestien van de tegenstander. Hij speelt 1 voorbij en geeft de bal snoeihard voor en jahoor bij de tweede paal kan Kerwin Tappel hem binnen tikken, 2-3! Wat n goal!
Na de 2-3 blijft het spannend, over en weer komen kansen omdat Gieten risico neemt en steeds hoger gaat voetballen. Maar ook door een super keepende Sem Bos word de stand behouden en blijven ze geloven in de gelijkmaker. Er zijn nog een paar minuten te spelen en het is lastig want de tegenstander hangt in hun eigen zestien. Gieten komt niet verder dan vrije trappen en voorzetten. Er komt dan ook een vrij trap rond 25 meter, genomen door Lars Joel die aanlegt maar stuit op de keeper.
Twee minuten voor het einde komt er nog zo’n vrije trap die versierd word door Stan Reugebrink, deze op ongeveer 30 meter van het doel. Toch wordt er in plaats van een voorzet weer gekozen voor een schot omdat de keeper niet helemaal goed staat. Wederom Lars Joel gaat aanleggen voor de vrije trap. En deze keer hangt hij wel! Hij krult hem fantastisch langs de muur en vliegt in de rechterbovenhoek van het doel, daar is die dan, 3-3! Dit doelpunt word met het hele team gevierd bij de dug-out waar er meteen gezegd wordt dat de laatste minuten overleven worden en dat het punt eruit gesleept moet worden.
En dat gebeurd ook! Gieten 2 speelt in hun eerste wedstrijd met 3-3 gelijk, in een mooie spannende pot op zondagochtend en dat is verdiend ook.
Volgende week speelt Gieten 2 uit tegen FVC 2 in Leeuwarden om 11:00





























