• O&Ki Kindercentrum
    Grolsch 0.0
    Nedaplast
    SelectiefWerkt
  • Bust Hoveniers
    De Groot zonwering
    Wijnand Keukens
    Zelfpro
  • DynamicFit Gieten
  • Voulon Accountants
    InVra Plus
    makelaar nu
    Tegelzetbedrijf Dijk
  • Aanhuis
    JJ Administratie- & Adviesbureau
    Jumbo Abbas
    Mijn Makelaar Meertens
  • Plus
    Box14
    sportcafe de Goorns
    De Klok Dranken
  • Boutique La Vie
    Hoiting Transport
    Orel
    Namaco
  • Nanninga
    Style Hairprofessionals
    Autobedrijf Rob Boerema
    perdon fysiotherapie

Overwinning B1 met bittere nasmaak

Gepubliceerd op:

Met de excuses van de webmaster, hierbij als nog het verslag van de wedstrijd JV Oostenbrug B1 - VV Gieten B1

B1 heeft voor de tweede week op rij een uitwedstrijd in Friesland gewonnen. Deze keer werd met 1-2 van JV Oostenburg uit Oosterwolde gewonnen. Door dit resultaat blijft B1 staan op de tweede plaatst. De wedstrijd had een bittere nasmaak doordat Gieten B1 maar liefst 5 gele en 2 rode kaarten moest incasseren.

JV Oostenburg is een samenwerkingsverband jeugdvoetbal tussen de voetbalverenigingen SV Griffioen en Dio Oosterwolde, beide uit Oosterwolde. De wedstrijd werd gespeeld op het veld van Dio, onder prima weersomstandigheden. Vergelijkbaar als bij VV Gieten was ook het hoofdveld waarop de wedstrijd werd gespeeld erg hobbelig.

Het team van B1 was eindelijk weer eens compleet. Hoofdtrainer/coach Peter van Dijk was door werkzaamheden wel verhinderd, waardoor Freddy Reugebrink deze keer de coaching alleen deed.

De thuisploeg begon sterk aan de wedstrijd. In de eerste minuut direct al een afstandschot die door keeper Arno Dijkstra tot corner werd verwerkt. Twee minuten later wederom een corner voor Oostenburg, maar ook deze corner leverde geen gevaar op.

Een minuut later een ongelukkige terugspeelbal van rechtsback Rick Rijnberg. De bal ging buiten bereik van keeper Arno Dijkstra rakelings naast. Rick Rijnberg herstelde zich goed van deze fout en speelde daarna een prima wedstrijd.

Na het aarzelende begin kwam Gieten B1 langzaam maar zeker beter in de wedstrijd en werd het initiatief van de thuisploeg overgenomen. Het middenveld met Stan Reugebrink, Lars Joel en Tim Rijnberg kreeg wat meer grip op het spel, waardoor de voorhoede spelers Patrick Veldman, Stein Rietman en Charles Ndayizege vaker werden bereikt.

In de 25e minuut een pass van Tim Rijnberg op Stein Rietman die vervolgens spits Patrick Veldman bereikte. Patrick werd gevloerd in het strafschopgebied en de scheidsrechter gaf terecht een penalty. Deze werd door topscoorder Patrick Veldman prima binnen geschoten: 0-1.

Het restant van de eerste helft was redelijk gelijkwaardig, maar gescoord werd er niet meer, ruststand 0-1.

In de rust werden Stan Reugebrink en Charles Ndayizege vervangen door Gert Warring en Brian Huizenga. B1 kwam scherp uit de wedstrijd en zetten de thuisploeg direct onder druk. In de 50e minuut een prima pass van Lars Joel op Stein Rietman die vanaf de rand strafschopgebied fraai de 0-2 binnenschoot. B1 leek de wedstrijd onder controle te hebben, maar om onbegrijpelijke redenen was er vanaf de 0-2 voortdurend commentaar op de verder goed leidende scheidsrechter wat ten koste ging van het eigen spel.

In de 70e minuut de eerste gele kaart voor Gieten, namelijk voor Patrick Veldman. Dit na een overtreding en commentaar op de leiding. De vrije bal die JV Oostenburg kreeg werd prima ingeschoten. Keeper Arno Dijkstra kreeg de bal niet klemvast en een aanvaller van de thuisploeg kon daardoor van dichtbij de 1-2 binnen tikken. Er was nog even twijvel over buitenspel, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt goed.

Door dit tegendoelpunt raakte B1 steeds meer van de kook. In de 73e minuut een opstootje waar voorhoede speler Brian Huizenga bij betrokken was. Zowel Brian als zijn directe tegenstander kregen de gele kaart. Brian reageerde vervolgens op de scheidsrechter en kreeg terecht nog een keer geel en kon dus met rood het veld verlaten.

De thuisploeg rook kansen en zette Gieten B1 onder druk. In de 75e minuut een overtreding van Stein Rietman die ook bestraft werd met een gele kaart. Een minuut later een snelle counter van B1. Stein Rietman werd ten onrechte teruggefloten voor buitenspel. Maar omdat Stein vervolgens de bal wegtrapte volgde terecht wederom een gele kaart. Ook zijn tweede en ook hij kon vertrekken naar de kleedkamer.

Door al deze onderbrekingen was er 5 minuten extra speeltijd en was het billenknijpen voor Gieten B1. De verdediging bestaande uit Gudo Rietman, Rick Rijnberg, Thorsten Schuiling en Tim Odolphy(in het veld gekomen voor Roan Schulting) gaf echter geen krimp en ook doelman Arno Dijkstra had in de slotfase nog een paar goede reddingen.

Uiteindelijk werd met 9 tegen 11 spelers alsnog de 1-2 overwinning binnengesleept.

Samengevat: deze keer een matige wedstrijd van B1. De nodige scherpte ontbrak bij een aantal spelers. Al met al was de overwinning wel verdiend. Een smet op de wedstrijd was het grote aantal onnodige opgelopen gele en rode kaarten. De ploeg die goed kan voetballen heeft dit gedrag volstrekt niet nodig en hopelijk is dit een leerpunt voor de wedstrijden die nog volgen.

Door deze kaarten zullen waarschijnlijk de volgende wedstrijd wel een aantal spelers geschorst zijn.

De volgende wedstrijd is de laatste wedstrijd van de reguliere competitie.

Zaterdag 7 mei: Gieten B1-De Weide B2. Aanvang wedstrijd 14.30 uur.

Uw reporter

Wilt u lid worden van onze voetbalvereniging?

Nieuwe leden (spelend of steunend) kunnen zich aanmelden door een aanmeldingsformulier in te leveren.

Download aanmeldingformulier